Kapková závlaha / mikrozávlaha?

Co je to Mikrozávlaha

Kapková závlaha
Jak už název napovídá tak se u tého závlahy nejedná o velkoplošnou, jako je třeba zavlažování trávnikových ploch. Jedná se o závlahu jednotlivých rostlin, keřů, stromů, či výsadeb a podobných. Narozdíl od klasícké trávníkové závlahy se u mikrozávlahy vyskytuje podstatně nižší tlak i průtok.

Kapková závlaha

Kapkovací potrubíKapková závlaha cíleně a úsporně dávkuje vodu k jednotlivým rostlinám. Rostliny dostavají pouze tolik vody, kolik zrovna pro svůj růst potřebují. Ušetří se spousta vody a vypařování, ztráty vody jsou tím pádem na minimu. Cena takového systému není nijak závratná, naopak. Kapková závlaha je velice levná díky využití plastového kapkovacího potrubí a vždy je možnost přizpůsobit se jednotlivým potřebám i podmínkám. Třeba zavlažování živých plotů, závlaha rostlin v záhonech apod..

Zdroj vody a servis kapkové závlahy.

Zdroj vody

MikrozávlahaPro kapkovou závlahu i automatickou závlahu pro trávník je zdroj vody totožný. Většinou se zvolí pro oba systémy společné řešení. V tomto případě se, ale nesmí zapomínat na redukci tlaku pro kapkovou závlahu. Pokud je systém tvořen pouze jako kapková závlaha, lze využít slabší čerpadlo a tím ušetřit, jelikož u kapkové závlahy jsou nízké nároky na tlak vody.

 

// Přečtěte si také

Potřebné množství vody a její zdroj pro závlahu?

Servis

Zazimování kapkové závlahy je stejné jako u automatické závlahy pro trávník. Kapkovací potrubí se profukují obdobným způsobem jako potrubí automatické závlahy.

 

// Přečtěte si také

Jak probíhá servis?