Jak probíha instalace zavlažovacího systému?

Instalace zavlažovacího systému do nově založené zahrady.

Výkopové prácePo pečlivém rozměření a vytyčení postřikovačů přicházejí na řadu výkopové práce.

Výkopy provádíme pomocí zemní frézy, která vytvoří úhlednou drážku pro potrubí a rozemele zeminu na sypkou hmotu. Díky tomuto neocenitelnému pomocníkovi se značně zkracuje doba nutná pro zemní práce.

Zavlažovací systém do již založené zahrady

Drnování

Je-li Vaše zahrada založena již několik let a trávník je pečlivě zapěstovaný, nezoufejte. I v tomto případě je možné zavlažovací systém do zahrady zabudovat a to s maximálním ohledem na potřeby Vašeho trávníku a rostlin.

Chápeme, že pro každého majitele kvalitního trávníku je jakýkoliv zásah do travního drnu nemyslitelný. Můžeme Vás však ubezpečit, že při provedení výkopových prací s maximální pečlivostí je zásah již po několika dnech téměř neznatelný.

Trávníkový drn

V místě vedení rozvodů se nejprve provede sejmutí vrstvy trávníku tzv. „oddrnování„. Stržený drn a vykopaná půda se uloží na ochrannou folii, která zabrání znečištění trávníku v okolí výkopu.

Po uložení potrubí se výkop zahrne a dostatečně zhutní, trávníkový drn se položí zpět a provede se jeho ošetření. To vše během několika málo hodin, aby nedošlo k proschnutí drnu a odumření části kořenového systému.

Ihned po ukončení zemních prací je negativní optický vjem minimální a po 2-3 týdnech jen ztěží najdete místa, kudy výkop vedl.
To vše je však možné jen díky týmu zkušených a zručných pracovníků, kteří všechny potřebné práce provedou s maximální rychlostí a pečlivostí.