Čerpací stanice, filtry

Čerpací stanice

Při instalaci zavlažovacího systému Vám dodáme kompletní čerpací stanici nebo upravíme stávající systém. Dodáváme kvalitní a prověřená čerpadla odpovídajícího výkonu a dle skutečné potřeby (do vrtů, kopaných studní, jímek…).

Celý systém čerpání vody je vybaven veškerým jistícím zařízením, a to včetně hlídání vodní hladiny, aby nedošlo k poškození čerpadla vlivem běhu nasucho. Používáme značková čerpadla předních výrobců, kterými jsou: GRUNDFOS, CALPEDA, WILO, PENTAX, NOCCHI.

Pro sběr dešťové vody nebo při nedostatku vody ve studni pro alespoň jeden zavlažovací cyklus, dodáváme plastové rezervoáry různých velikostí a tvarů.

Neváhejte se na nás obrátit v případě Vašich nejasností o zdroji vody.

Filtrační systémy

Nezbytnou součástí čerpání vody je její filtrace. U malých systému, čerpajících relativně čistou vodu (např. kopaná studna), si vystačíme s jednoduchými diskovými nebo sítovými filtry. Tyto filtry mají přesně definovanou propustnost pevných částic vložkou. Volba filtrační vložky určuje kvalitu filtrace. Čím kvalitněji vložka filtruje, tím dříve se zanese a je nutné ji vyčistit.

Pokud filtrem protéká větší množství vody nebo voda obsahuje větší podíl pevných částic, můžeme interval čištění prodloužit 1. volbou filtru s větší filtrační plochou nebo 2. volbou systému s automatickým zpětným proplachem.

U vody z vrtaných studní se často setkáváme s vyšším obsahem pískových částic. Tyto částice bývají velmi jemné a dokáží rychle zanést filtrační vložku. Interval čištění se zkracuje na velmi krátkou dobu (i několik hodin). Automatické čištění filtru není v případě písku příliš spolehlivé. Pro takto znečištěnou vodu je vhodné použít separátor písku, který poslouží jako hrubá předfiltrace. Separátor dokáže spolehlivě odstranit z vody písek i při průtocích v řádu stovek litrů za minutu a to při nulové ztrátě tlaku.